wtorek, 18 grudnia 2018

Alek Rogoziński "Zbrodnia w wielkim mieście"

Dla odmiany od pozycji świątecznych, a na poprawę listopadowego humoru i rozbawienie w jesiennej szarudze, postanowiłam sobie zaserwować przygodę z najnowszą powieścią naszego Króla Komedii Kryminalnej - Alka Rogozińskiego. "Zbrodni w wielkim mieście" wysłuchałam jako audiobooka i bawiłam się przy tym setnie. Jak sądzicie, dlaczego? Zapraszam dalej :)


źródło okładki: materiały wydawnictwa

Sandra, szefowa pisma "Marzenia i sekrety", jest atrakcyjną singielką i fanką Tindera. Umawia się z mężczyznami, ale bez większych rezultatów. Martyna, redaktorka w tej gazecie, to znudzona żona, która swojego męża widuje raz na pół roku, a i wtedy niewiele mają sobie do powiedzenia. Przypadkowo poznają swoje sekrety i postanawiają walczyć o swoje małżeństwo. Z kolei Iwona, graficzka, samotnie wychowuje dwójkę nastolatków z piekła rodem. Wszystkie trzy przyjaźnią się i pracują razem w niewielkim wydawnictwie prasowym. Bardzo się lubią, więc spędzają ze sobą sporo czasu.
Pewnej nocy, w czasie przymusowej, służbowej nasiadówki i po kilku kieliszkach wina, przyjaciółki wymyślają w żartach, jak popełnić morderstwo idealne i pozbyć się swojego szefa - seksisty, szowinisty i tyrana. Nie domyślają się, że ktoś ich podsłuchuje. A chrapkę na to samo ma jeszcze kilka innych osób. Po kilku dniach ktoś realizuje ich plan. Wówczas okazuje się, że osób, które miały powód, aby zabić upiornego biznesmana jest więcej niż one trzy: jego niewierna żona, bandyci, którym był winny spore pieniądze oraz jego kumpel, który dziedziczy po nim wszystkie interesy. No i kto jest mordercą?


To historia, przy czytaniu, czy przy słuchaniu której po prostu nie można się nudzić i ciężko powstrzymywać jest śmiech. Ciekawie zbudowana fabuła, doskonały język, świetne, zabawne wstawki humoru, to znaki rozpoznawcze Alka Rogozińskiego, który w "Zbrodni w wielkim mieście" po raz kolejny potwierdził, że bezapelacyjnie jest Królem Komedii Kryminalnej w Polsce. Świadczą o tym też na pewno pozytywne recenzje wielu osób i ogromna popularność tego Autora. 

Dlatego jeśli macie ochotę na książkę, która będzie jednocześnie dobrą zabawą, to wybór "Zbrodni w wielkim mieście" będzie wyborem idealnym. Ja osobiście bardzo Wam ją polecam :)

Wydawnictwo FILIA

1 komentarz:

  1. Jestem ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie twórczość Rogozińskiego. Mam nadzieję, że sprawdzę to jak najszybciej.

    OdpowiedzUsuń