środa, 7 listopada 2018

Corinne Michaels "Powiedz, że zostaniesz"

Nie myślcie sobie, że czytam tylko polską literaturę, choć nie zaprzeczam, że tę kocham najbardziej. Są jednak takie zagraniczne książki, po które sięgam w ciemno. Autorką takich książek jest między innymi Corinne Michaels, której "Powiedz, że zostaniesz" to świetna historia miłosna pełna drugich szans i możliwości, których nikt się nie spodziewał. To bardzo emocjonalna książka, która wzrusza i porusza do głębi. Zapraszam!
Mąż Presley podjął niesamowicie egoistyczną i podłą decyzję. W jej konsekwencji, kobieta wraz z dziećmi zmuszona jest wrócić do swojego rodzinnego domu. Niekoniecznie jej się to podoba. Nie po to stamtąd uciekła, żeby teraz wracać i jeszcze prosić się o pomoc... Nie tylko musi się uporać z tym co zrobił jej mąż, ale musi się zmierzyć z obecnością swojej szkolnej miłości. 

Presley i jej szkolna miłość Zachary, nie widzieli się od ponad siedemnastu lat. Teraz obydwoje muszą stawić czoła temu, co wydarzyło się wiele lat temu. Ona jest obecnie 35 - letnią kobietę i ma dwójkę dwunastoletnich bliźniaków, Logana i Caydena. Stara się znaleźć spokój po sytuacji, w której postawił ją mąż. Ale kiedy próbuje stanąć na nogi, do jej życia powraca Zach - chłopak, bez którego kiedyś nie wyobrażała sobie życia, w końcu planowali je wspólnie. Wszystkie wspomnienia powracają i ona nie umie sobie z nimi poradzić. Z jednej strony zdaje sobie sprawę z tego, że jej uczucia wobec Zacha nigdy nie minęły, ale z drugiej, nie jest w stanie zapomnieć tego co jej zrobił... Teraz to do niej należy podejmowanie decyzji. Tyle, że on jest w nowym związku, a jego partnerka nie zamierza wypuścić z rąk łakomego kąska, jakim jest Zachary...
On z kolei, nie spodziewał się, że kiedykolwiek zobaczy swoją ukochaną Pres... Przez wszystkie lata, które minęły od ich rozstania, bardzo żałował decyzji, którą wtedy podjął. Wie, że teraz dostał szansę na naprawienie wszystkiego, ale czy nie jest za późno?Nie da się ukryć, że chemia między głównymi bohaterami jest ogromna. To, co ich łączy, jest dla czytelnika wręcz namacalne. Razem z Presley doświadcza się wszystkich emocji, które jej towarzyszą. Począwszy na historii, która rozegrała się w jej domu na północy, a skończywszy na wszystkich spotkaniach z dawną miłością w Bell Buckle. Nikt z nich się nie spodziewał, że jeszcze raz będą mogli sobie spojrzeć w oczy, że będą mogli sobie wszystko wykrzyczeć, po to, aby wyjaśnić motywy postępowania wiele lat temu. Życie ich zaskoczyło, ale serca wciąć czuły to samo. Tyle, że teraz jest inaczej, są chłopcy, jest Felicia i przeszłość, która bardzo uwiera kobietę. Czy przeznaczenie zawsze znajdzie sposób na to, aby dać o sobie znać?

"Powiedz, że zostaniesz" to bardzo emocjonalna, momentami przygnębiająca, ale i budująca historia miłości. Jest świetnie napisana, porusza tak, że czuje się ją razem z bohaterami. Miłość, złość, pożądanie, namiętność - to wszystko znajdziecie w tej powieści. Czasem człowiek dla człowieka jest trucizną, ale jest też dla niego jedynym antidotum....

Polecam Wam tę książkę, jak i poprzednie tej Autorki!

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Szósty Zmysł :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza