piątek, 27 lipca 2018

Susie Hodge "Krótka historia sztuki"

Zazwyczaj nie recenzuję takich książek, ale tym razem postanowiłam zrobić wyjątek. "Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, tematach i technikach" to świetnie zebrane informacje o sztuce, które powinien znać każdy, nie tylko miłośnik sztuki ;)


"Krótka historia sztuki" to nowe i całkowicie innowacyjne wprowadzenie do tematu sztuk pięknych. Jest skonstruowana i napisana w prosty sposób. Omawia 50 najważniejszych dzieł sztuki, począwszy od rysunków naskalnych w Lascaux po współczesne instalacje, łącząc je z najważniejszymi kierunkami, tematami i technikami w malarstwie i rzeźbie. 
Autorka książki Susie Hodge jest historykiem sztuki, historykiem i artystką.
Książka jest zwarta w treści i bogato ilustrowana. Wyjaśnia, jak,dlaczego i kiedy następowały po sobie zmiany w sztuce, kto te zmiany wprowadzał, na czym polegały, gdzie wszystko to się działo i jakie niosło konsekwencje. Książka tłumaczy artystyczny żargon pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć dzieje sztuk plastycznych na przestrzeni wieków. 

To bardzo ciekawe kompendium wiedzy, choć w skróconej formie. Przypomniało mi jednak o latach licealnych, kiedy to bardziej interesowałam się sztuką i miałam na nią trochę więcej czasu ;) Myślę, że z książki spokojnie skorzystają kiedyś w szkole moje córki, a może połkną bakcyla i bardziej będą chciały poznać tajniki sztuki? Zobaczymy :)

Jeśli chcecie krótko, zwięźle i na temat, to świetna propozycja dla Was.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Alma Press :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz