poniedziałek, 4 czerwca 2018

Karen Cleveland "Muszę to wiedzieć" PRZEDPREMIEROWO!

Tym razem mam dla Was coś, co spodoba się miłośnikom powieści szpiegowskich i thrillerów. Już 6 czerwca 2018 roku swoją premierę będzie miała książka Karen Cleveland "Muszę to wiedzieć" od Wydawnictwa WAB. To książka, która porywa i wciąga bez reszty. Vivian - główna bohaterka powieści obiecała bronić swojego kraju przed wrogami. Ale stanęła przed trudnym wyborem. Rozdarta między lojalnością a zdradą, miłością a podejrzliwością, zastanawia się, komu może zaufać? Zapraszam!Vivian Moore to kochająca matka czwórki dzieci, szczęśliwa żona idealnego ojca i męża Matta. Jest analityczką CIA w pionie zajmującym się kontrwywiadem, a konkretnie działalnością rosyjskich szpiegów na terenie USA. Vivian rozpracowuje temat uśpionych agentów Rosji, udaje jej się dotrzeć do zawartości komputera Yuriya Yakowa, podejrzanego o bycie centrum komórki. Historia nabiera rozpędu, kiedy ku własnemu przerażeniu Vivian w folderze ze zdjęciami pięciu "uśpionych" znajduje się portret swojego męża Matta…. Zatem to, co tam znajduje zagraża wszystkiemu, co dla niej ważne - jej rodzinie, jej pracy i jej samej... Jak postąpi? Będzie bronić swojej rodziny, czy będzie lojalna wobec pracy, którą wykonuje i współpracowników? 

Vivian jest stuprocentową kobietą biznesu. Przysięgała bronić swoje kraju, zatem podjęcie decyzji nie będzie dla niej łatwe. Wie, że każda kolejna godzina spędzona w pracy oddala ją od dzieci, ale także od męża, który jest agentem... Narracja pierwszoosobowa przybliża nas do kobiety, poznajemy jej tok myślenia, jej uczucia i emocje. Jej wewnętrzna walka jest głównym tematem książki.


Książka jest zaskakująca. Jednak bardziej wciąga w dalszej części fabuły. Rozterki Vivian będą bliskie każdej matce, która rozumie czym są trudne wybory, rozterki uczuciowe i związki wystawione na próbę. Polecam Wam, myślę, że dosłownie na dwa wieczory, bo tak jak zapowiada tytuł, Wy też będziecie musieli wiedzieć, jak skończy się ta historia.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu WAB :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz