środa, 13 czerwca 2018

K.A. Tucker "Chroń ją"

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością K.A. Tucker. Słyszałam o jej książkach wiele dobrych opinii i w końcu postanowiłam zapoznać się z jedną z nich - "Chroń ją" wydanej przez Wydawnictwo FILIA. Wysłuchałam audiobooka, który był potwornie długi, ale czy warto było? Zapraszam!

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/282

Dzięki matce, zasłużonej i wielokrotnie odznaczanej komendant policji, Noah Marshall wiedzie niczym niezmącone, wygodne życie. Ojciec odszedł lata temu, więc sam starał się radzić sobie z narastającym problemem matki. Wszystko zmienia się w chwili, w której zostaje ujawniona skrywana od lat tajemnica. Jackie obwinia się o zniszczenie życia niewinnej rodziny swojego dawnego przyjaciela. Kiedy ginie, pogrążony w żalu syn musi poradzić sobie z tym szokującym sekretem. Postanawia działać na własną rękę, nie korzystając z pomocy, którą oferuje mu wuj. 
Gracie Richards nie urodziła się w przyczepie kempingowej, ale po czternastu latach walki o przetrwanie w Hollow, nie zna już innego życia. Tutaj przynajmniej nikt nie przypomina jej o ojcu – skorumpowanym gliniarzu, zabitym podczas nieudanej transakcji narkotykowej. Na ubogim osiedlu jest jedną z wielu toczących bój o codzienną egzystencję, trzymając za puls życie własnej matki - narkomanki. Wszystko jednak zmienia się pewnego dnia, gdy na jej progu staje chłopak, zupełnie nie pasujący do otaczającej ją rzeczywistości.
Pomimo dzielących ich różnic, Noah i Gracie szukają odpowiedzi na te same pytania. Razem odkrywają prawdę o mrocznej i pokręconej przeszłości. Przerasta ich jednak wybuch skandalu, sięgającego głębiej, niż oboje mogliby przypuszczać.Spodziewałam się romansu, ale ta książka jest raczej kryminałem z namiastką romansu. Owszem, miłość rodzi się między bohaterami, ale głównym wątkiem, mimo wszystko jest poszukiwanie prawdy. Podziwiam bohaterów za ich odwagę, za to, że się nie ugięli, nie przestraszyli w kluczowych momentach. Prawda wiele wyjaśniła, pozwoliła żyć spokojnie, ale i złamała życie Noah... 
W tym pędzie, niepewności na pewno wielkim wsparciem jest dla niego uczucie Grace. Początkowo nieufna, uprzedzona, z czasem coraz bardziej wchodząca w strefę zaufania. Uczucie rodzi się między nimi dość szybko, ale nie jest natarczywe, nachalne. Nikt nikogo, do niczego nie zmusza. To bardzo dojrzałe i mądre. Mam nadzieję, że będzie trwało zawsze...

Książka nie była tym, czego oczekiwałam, ale bardzo mi się podobała. Więcej tu dynamicznej akcji, niż uczuć, ale dzięki temu dzieje się! Książka wciąga i niekoniecznie odpowiada na pytanie, co czeka nas na końcu. Myślę, że bardzo Wam się spodoba. Ja z pewnością sięgnę po kolejną z książek Autorki!

Wydawnictwo FILIA

2 komentarze:

  1. Chcę w tym roku sięgnąć po twórczość tej autorki, ale jednak zacznę od innego tytułu, bo ten nie intryguje mnie za bardzo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też chciałabym sięgnąć po coś innego, żeby przekonać się, że jej obyczajówki są najlepsze, jak sporo czytelników twierdzi ;)

    OdpowiedzUsuń