poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Alek Rogoziński "Lustereczko, powiedz przecie"

Nie mogłam się oprzeć, żeby nie dopełnić znajomości wszystkich tomów serii "Róża Krull na tropie". Tak oto, wysłuchałam ostatnio trzeciej z przygód autorki powieści kryminalnych - Róży. No i co mogę powiedzieć, bawiłam się setnie. Alek Rogoziński dał nam fantastyczną porcję dobrego humoru i ironii, co z pewnością każdemu poprawi humor. Dzisiaj "Lustereczko,powiedz przecie" - zapraszam!


Znana autorka powieści kryminalnych Róża Krull nie do końca zdając sobie z tego sprawę, jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia. Nie spodziewała się, że niewinne podglądanie mężczyzny sprawi, że po raz kolejny weźmie udział w prywatnym śledztwie. Wkrótce okazuje się, że mężczyzna nie miał żadnego powodu, aby zdecydować się na tak desperacki czyn. Zaintrygowana Róża rozpoczyna więc swoje śledztwo i szybko przekonuje się, że w świecie facetów, którzy wiedzą o kosmetykach i modzie więcej niż ona sama, znajdują się też psychopaci, gotowi na wszystko, aby tylko zdobyć tytuł Najprzystojniejszego Polaka Roku...
"Lustereczko, powiedz przecie" to drugi tom przygód Róży Krull i dwójki jej przyjaciół, a zarazem współpracowników – menadżerki Betty i PR-owca Pepe. Tym razem w rozwiązaniu zagadki kryminalnej pomaga im też sam Mister Polski, Rafał Maślak. 


Tym razem wspólnie z Różą wchodzimy w świat męskiego piękna, w którym okazuje się, że nie tylko kobiety mają manię na punkcie dobrego wyglądu. Wybory Mistera Polonia jak się okazuje, wzbudzają niemniejsze emocje, niż wybory Miss. Kiedy kobieta prowadzi swoje śledztwo, poznajemy tajniki i szczegóły tego konkursu, ale i okoliczności brania udziału w takim konkursie. Jak się okazuje, panowie też interesują się kosmetykami, makijażem i pięknym wyglądem..
 Róża niespecjalnie, a na pewno nieprzesadnie dba o swój wygląd, stąd jej nieporadność w świecie, gdzie mężczyźni bardziej się znają na kobiecych sprawach niż ona, przyprawia o kolejne salwy śmiechu. Komentarze Pepe i Betty są przekomiczne i potwierdzają starą zasadę, że kto się czubi, ten się lubi! 

Bohaterowie są wyrazistymi postaciami, a intryga świetnie uknuta. To naprawdę fajna książka, która da Wam sporo rozrywki :) Jak zawsze u Alka jest zabawnie i wesoło!
Ja wysłuchałam jej w postaci audiobooka, a rewelacyjna narracja Pauliny Holtz tylko podkręciła humor tej książki. Czas przy słuchaniu mija niesamowicie szybko. 

Bardzo spodobały mi się komedie kryminalne Rogozińskiego, mam nadzieję na więcej!

Wydawnictwo FILIA

2 komentarze:

  1. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści Rogozińskiego, ale chcę to zrobić w tym roku.

    OdpowiedzUsuń