czwartek, 8 marca 2018

Kate Hudson "Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie"

Dzisiaj świętują wszystkie kobiety. 8 marca to wyjątkowa data w kalendarzu, to dzisiaj nasi mężczyźni starają się trochę bardziej niż zwykle ;) 
Składam Wam wszystkim moim Kochanym Kobietom najlepsze życzenia, 
bądźcie zawsze piękne i uśmiechnięte! :)
Mam też dla Was wyjątkową książkę od Wydawnictwa Kobiecego, która zdecydowanie może być najlepszym prezentem dla każdej kobiety, niezależnie od wieku. W końcu oni wiedzą, co dobre!
Jest to poradnik "Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie" od Kate Hudson ( we współpracy z Billie Fitzpatrick). To jedna z moich ulubionych aktorek, więc bardzo ciekawa, co też takiego poczyniła w zakresie pisarstwa poradnikowego. No i jestem zachwycona! To ultrakobieca książka:) Zapraszam! Jak często czujemy się naprawdę szczęśliwe? Co daje nam radość i sprawia, że czujemy się naprawdę happy? Z pewnością każda z nas ma takie swoje sprawy, które wyliczy i będzie miała absolutną rację, bo każda z nas jest inna i potrzebuje czegoś innego. Właśnie o tym wspomina Kate, nie musimy być takie same, nie musimy dążyć do ideału, bo nikt, absolutnie NIKT nie jest idealny. Musimy poczuć się komfortowo ze sobą w swoim ciele i to sprawia, że jesteśmy szczęśliwe naprawdę. 

Kate Hudson jest bardzo znaną aktorką, ale jak sama przyznaje, macierzyństwo zmieniło jej sposób życia. Przewartościowało je. Postanowiła więc zadedykować książkę swoim dzieciom, dzięki którym jest aktywna, pełna życia i które sprawiają, że chcę żyć najdłużej jak tylko się da. To, co sprawia, że czuje się szczęśliwa, to "body smart", czyli kontakt ze swoim ciałem, który opiera się na czterech filarach:
- Filar pierwszy zaprasza do podtrzymania intuicyjnego związku z twoim organizmem.
- Filar drugi wskazuje, jak lepiej się odżywiać.
- Filar trzeci pomaga ci obudzić twoje ciało za pomocą ruchu – takiego, jaki uwielbiasz.
- Filar czwarty wprowadzi cię w świat cudu uważności. Filozofia życia, którą wyznaje Kate zakłada, że nie ma niemożliwego, niemożliwe staje się bowiem możliwe, a przy tym nie ma słów, że coś jest zbyt trudne, czy słowa nie wiem. Żyć należy zgodnie z inteligencją naszego organizmu. Każdy taką posiada, choć nie do końca zdaje sobie z niej sprawę. Mimo, że media propagują wiecznie zadowoloną z życia kobietę, dobrze wiemy, jaka jest rzeczywistość. Każdy miewa gorsze dni. Chyba nikt nie jest w stanie uśmiechać się przez 365 dni w roku. Musimy sobie pozwolić na słabsze dni, ale możemy też zrobić wiele, aby tych dni było zdecydowanie mniej. 

Należy jednak pamiętać, że zrozumienie własnego organizmu to proces, a nie dieta czy program, który zaczyna się jednego dnia i kończy dwadzieścia jeden dni później. Na wszystko potrzeba czasu. każde ciało potrzebuje czasu, aby współgrać z umysłem, by połączyć przemiany, jakie w nim zachodzą, więc trzeba się wsłuchiwać w siebie. Warto więc nawiązać, jak pisze Kate "czułą" relację z samą sobą. Poradnik jest naprawdę genialny. Pięknie wydany w grubej oprawie. Zawiera zdjęcia aktorki, ale też fotografie opatrzone cytatami dającymi domyślenia. Ponadto, oparta na czterech filarach powoli kieruje kobietę na osiągnięcie celu, czyli życia w harmonii ze swoim ciałem. Zamieszczono w nim wskazówki, podpowiedzi, rodzaje ćwiczeń, przykładowe menu oraz testy, które można uzupełniać na bieżąco. Ponadto do książki dodany został "Twój zeszyt myśli", w którym można zapisywać swoje spostrzeżenia, swoje odpowiedzi, swoje wnioski i sugestie.  Pomoże poukładać wszystkie nowe informacje.

To naprawdę fantastyczna propozycja dla wszystkich Kobiet, nie tylko na Dzień kobiet. Bardzo Wam polecam, bo w końcu kto jak nie Wydawnictwo Kobiece wie, co jest najlepsze dla nas płci pięknej! :)

Dziękuję za egzemplarz recenzencki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz