poniedziałek, 5 lutego 2018

Brittainy C. Cherry "Ogień, który ich spala"

O tym, jak wielu rzeczy nie doceniamy będąc dziećmi, czy nastolatkami, przekonujemy się zazwyczaj dopiero, kiedy jesteśmy dorośli. Wtedy wydaje nam się, że pewne rzeczy zrobilibyśmy inaczej, nie popełnilibyśmy tych samych błędów. Nie możemy być jednak tego pewni. Zbyt wiele przeżyliśmy od tamtego czasu. Dokładnie w tym samym punkcie stoją bohaterowie drugiego tomu serii "Żywioły" Brittainy C. Cherry. Są dorośli, wiele przeszli razem, ale wiele też osobno. Co się stanie, kiedy spotkają się znowu? Z ranami w sercu zadanym kilka lat wcześniej... ale z tą samą, a może większą miłością? Dzisiaj mam dla Was "Ogień, który ich spala", zapraszam :)
Głównymi bohaterami tej książki są Logan oraz Alyssa. On był jejzupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyła jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy ją trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ona unikałam smutku. 
Pewnej nocy dostrzegła ciemność, która czaiła się głęboko w nim. 
Tak naprawdę każde z nich nie miało wszystkiego, czegoś im brakowało. On wychowywany w dysfunkcyjnym domu pełnym narkotyków, ona w bogatej domu bez ojca z matką, która wszystko wie najlepiej, ale nie miała nigdy czasu dla córki. Jednak razem mieli wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuli, że wszystko jest jak należy. Byli jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro.
Aż do dnia, w którym go straciła, ponieważ on jedną pochopną decyzją zaprzepaścił ich związek...

Po kilku latach, Logan wraca do rodzinnej miejscowości, by uczestniczyć w ślubie brata. Tymczasem okazuje się, że ślubu nie będzie, a zamiast tego jest rak... Jego rodzinny dom nadal trawi piekło narkotyków i przemocy, a Alyssa wciąż jest tak samo piękna i dobra, jak wcześniej. Mimo tego, jak bardzo ją zranił, mimo, że postanowił inaczej, nie umie się z nią nie kontaktować... Jak oboje zareagują? Jak poradzą sobie ze sprawami rodzinnymi? I czy mimo tych wszystkich zadr na duszy mają jeszcze szanse na szczęśliwą, piękną miłość? Czy poradzą sobie z ognień, który zasiał spustoszenie w ich sercach i ciałach?Na półce mam całą serię "Żywioły". Uwielbiam Brittainy C. Cherry i nie wiem, dlaczego tak długo zwlekałam. Książka jest naprawdę obłędna. Pokazuje zawiłości życia amerykańskiej młodzieży, ich drogi zaplątane w dorosłe problemy, walkę z używkami i przemocą. Autorka pokazuje, jak wiele można znieść, jak wiele wybaczyć i ile potrafi unieść prawdziwa miłość. Porusza przy tym wiele trudnych tematów, jak narkotyki, nastoletnia ciąża, kłopoty z rodzicami, czy przemoc wobec kobiet i dzieci. To wszystko razem buduje fenomenalną fabułę, sprawia, że książkę czyta się szybko i chce się więcej. Dlatego ja niebawem zamierzam sięgnąć po kolejną książkę z serii. 

A Wam całą serię gorąco polecam!

Jeśli macie ochotę, zajrzyjcie do recenzji poprzedniego tomu: "Powietrze, którym oddycha" - TU.Wydawnictwo FILIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz