niedziela, 28 stycznia 2018

A.J. Finn "Kobieta w oknie" PRZEDPREMIEROWO!

Thriller, na który czeka cały świat - tak reklamowana jest książka Wydawnictwa WAB - "Kobieta w oknie" autorstwa A.J.Finn. Brzmi to intrygująco, więc ja też postanowiłam się przekonać, czy warto czekać. Prawa do książki już przed premierą wykupiło aż 40 krajów, co stanowi niemal historyczny rekord popularności. Jak myślicie, warto? Zapraszam :)Czy zawsze można wierzyć własnym oczom? Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Każda próba wystawienia "nosa" za próg kończy się fiaskiem i atakiem paniki. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia, żyjąca z dala od męża i córki, Anna coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze życie, to które obserwuje codziennie przez wizjer… Najwięcej uwagi poświęca Russellom, nowej rodzinie w okolicy, bardzo podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety. Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Na ile ilości wypitego wina pozwalają dobrze oceniać sytuację? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją?


Od pierwszych stron thriller psychologiczny utrzymany jest w ciekawym klimacie, szybko można się w nim odnaleźć. Mocna intryga, jest interesująco prowadzona i zaplanowana przez Autora, inspirowana nawiązaniami do starego kina, czarno-białych obrazów, których sporo mamy w książce. Napięcie i niepokój podsycane są nie poprzez bezpośrednie przekazy, ale odkrywanie kolejnych klatek, jakby filmowych, z życia głównej bohaterki Anny. Agorafobia pokazane w książce jest bardzo dokładnie. Zespół stresu pourazowego to naprawdę trudna sprawa poruszona w książce.


Fabuła nie jest przewidywalna, zaskakuje czytelnika, zręcznie podrzuca tropy mające doprowadzić do rozszyfrowania zagadki morderstwa. To frapująca gratka czytelnicza! Thriller z elementami kryminału, a nawet sensacji. Zamknięta i ograniczona do minimum przestrzeń, zaledwie kilku bohaterów, a mimo to scenariusz zdarzeń jest bardzo wciągający. Fabuła angażuje uwagę od pierwszej do ostatniej strony, to książka gwarantująca dobrą czytelniczą rozrywkę. 


Już teraz wiem, dlaczego na "Kobietę w oknie" czeka cały świat :) Bardzo Wam polecam tę książkę!

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu WAB :)


2 komentarze: