poniedziałek, 6 listopada 2017

Kathryn Perez "Terapia" Przedpremierowo!

Już 22 listopada nakładam Wydawnictwa Niezwykłe ukaże się fantastyczna książka. Rzekłabym nawet, że niezwykła. Choć może to zabrzmieć banalnie ;) 
Mówi się, że depresja to choroba XXI wieku i z pewnością jest w tym sporo racji. Często nie zauważamy nawet, jak wcześnie już dopada nas ta choroba, zdarza się, że jej nie zauważamy u naszych najbliższych, albo nie chcemy uświadamiać sobie, że ona ich dotyczy. "Terapia" Kathryn Perez to bardzo wciągająca historia, która momentami jest dosłownie okrutna i bolesna, ale też dająca nadzieję, pełna miłości i ukojenia. Pokazuje, że czasami trzeba się zgubić, żeby na nowo się odnaleźć... Zapraszam :)O tym, że problem prześladowania w szkole wciąż jest niedostatecznie nagłaśniany wiadomo nie od dziś. Czasem naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele krzywdy i bólu doznają gnębione osoby. Główna bohaterka "Terapii" - Jessica jest ofiarą szkolnych prześladowań. Czas szkoły średniej jest dla niej traumą, wielkim bólem, jakiego doznaje ze strony kolegów i koleżanek ze szkoły. W dodatku z domu nie otrzymuje żadnego wsparcia, jest niezauważana... Pojedyncze akty obrony w jej sprawie niewiele pomagają, okrucieństwo jest zbyt wielkie. Dziewczyna nie radzi sobie z tą sytuacją, wpada w depresję, a swoje emocje wyraża okaleczając swoje ciało... Jedynym, co jej pomaga jest właśnie żyletka, seks z różnymi partnerami oraz dziennik, w którym zapisuje swoje wiersze.

To niewyobrażalna historia, która prowadzi przez poszczególne etapy życia Jessici. Pokazuje w jak bardzo złym stanie może być człowiek, który nie akceptuje siebie i nie jest akceptowany przez innych. Poznajemy ją w różnych momentach jej życia. Ważne są także jej relacje z Jac'em, który ratuje ją dosłownie i w przenośni. Tak trudno jest jej zawalczyć o siebie, czy z kimś bliskim u boku będzie to łatwiejsze? Czy Jessica znajdzie w końcu ukojenie? Co zrobi, kiedy na horyzoncie pojawi się uczucie? I czy będzie umiała poradzić sobie z cierpieniem?


"Terapia" to książka, która z pewnością zapewni Wam cały wachlarz emocji. To zdecydowanie jedna z tych historii, która pozostawia w czytelniku ślad na dłużej. Razem z bohaterką odczuwa się ból, złość na prześladowców, cierpienie duszy, ale i motyle w brzuchu na widok ukochanego. Tak wiele ważnych tematów jest poruszonych w książce, że polecam ją wszystkim. Zwłaszcza tym, którzy lubią historie pełne prawdziwych emocji, a zwłaszcza tym, którzy nie boją się współczuć z bohaterami i radzić sobie z całą gamą emocji. Premiera już pod koniec listopada!

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe :)

1 komentarz:

  1. Z olbrzymią ochotą przeczytam tą książkę.Porusza problemy ,które są zmorą naszych czasów.Depresja dotyka dziś wielu ludzi zarówno młodych jak i dojrzałych.
    Pozdrawiam.
    czytanestrony.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń