piątek, 3 listopada 2017

Elizabeth O'Roark "Przebudzenie Olivii"

Na chłodniejsze listopadowe wieczory mam dla Was coś gorącego i bardzo rozgrzewającego od Wydawnictwa Kobiecego. "Przebudzenie Olivii" Elizabeth O'Roark to świetny romans, którego historia nie jest banalna, ale niezwykle fascynująca. Książka jest niezwykle wzruszająca i romantyczna. Zapraszam dalej :)Will Langstrom jest trenerem żeńskiej grupy biegaczek. Mężczyzna musiał porzucić marzenia o zawodowej wspinaczce górskiej i zająć się podupadającą farmą po zmarłym ojcu. Zdecydowanie nie potrzebuje takich kłopotów jak romanse – tym bardziej z uczennicami.
Olivia Finnegan to twarda i zbuntowana, młoda dziewczyna, dla której stypendium sportowe na Uniwersytecie w Colorado jest ogromną życiową szansą. Skrywa jednak tajemnicę, która jeżeli wyjdzie na jaw, może ją zniszczyć. Kilka razy mówiła o swoim problemie innym, ale oni nie chcieli jej słuchać, dlatego teraz nie mówi o tym nikomu. Czasami tak jest lepiej...
Ani Will, ani Olivia nie cieszą się ze swojej współpracy i od samego początku dochodzi do starć pomiędzy tą dwójką. Will na początku traktuje dziewczynę z rezerwą lecz po jakimś czasie zmienia swój stosunek do niej. Postanawia jej pomóc – chce przebudzić Olivię. Nie bierze pod uwagę jednego – pożądania, które nie daje mu spokoju. Wtedy sprawy się komplikują…

Z czasem na powód problemów pomiędzy Olivią i Willem zostaje rzucone inne światło, a relacja pomiędzy tą dwójką całkowicie się zmienia. Will chce pomóc Olivii, ona się przed tym broni.
Oboje czują do siebie przyciąganie, ale jest to poza ich zasięgiem, bo przecież Will jest jej trenerem.
Czy uda im się znaleźć złoty środek dla ich problemów i wzajemnego przyciągania?
Will nie jest bohaterem, który od razu kradnie serce czytelnika. Jest strasznie niezdecydowany. Olivia za to zmaga się z dramatami dzieciństwa, których długo nie jest świadoma. Biega przez sen... Dlatego Will postanawia jej pomóc, ale kiedy zaczyna czuć coś więcej, nie potrafi podjąć konkretnej decyzji, zwłaszcza, że jest z kimś związany. 

Fabuła jest inna niż wszystkie. Jeszcze nie spotkałam takiego wątku. Owszem, przeszłość oddziałuje na teraźniejszość, ale w bardzo oryginalny sposób. Musicie przekonać się, jak poradzą sobie bohaterowie z teraźniejszością i czy zawalczą także o swoją przyszłość?

Polecam Wam tę książkę, bo nie jest tylko banalnym romansidłem. Wnętrze mile Was zaskoczy, a w dodatku zakazany romans świetnie buduje akcję. Sprawdźcie jak trenerowi poszło przebudzanie Olivii :)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu :)

3 komentarze:

 1. To już kolejna dobra recenzja tej książki, z jaką się spotykam :D Wciąż jednak nie jestem do niej przekonana, bo brzmi mimo wszystko jak romans, a jednak coś jest, co urzekło czytelników, więc może po nią sięgnę :P

  Pozdrawiam serdecznie, cass z cozy universe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że brzmi jak romans, bo to mimo wszystko romans ;) Jednak wątek przeszłości bohaterki tym razem mocno angażuje, zarówno bohaterów, jak i czytelnika.

   Usuń
 2. Pozycja, której jestem bardzo ciekawa. Po przeczytaniu kilkunastu recenzji jestem o krok bliżej od zakupienia jej.
  Pozdrawiam cieplutko :)
  Ksiazkowystworek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń