wtorek, 17 października 2017

Alice Feeney "Czasami kłamię" PRZEDPREMIEROWO

Być może zdarza się komuś z nas czasem kłamać. Ale podejrzewam, że są to małe kłamstewka, które nikomu nie robią krzywdy. Zdarza się jednak, że kłamstwo jest sposobem na życie. W książce Alice Feeney brak prawdomówności stoi na pierwszym miejscu. Właściwie, ani przez moment nie wiadomo, komu można wierzyć, kto mówi prawdę, a kto kłamie. Złudzenie to podstawowe uczucie. Już 25 października ten genialny thriller może trafić w Wasze ręce. A póki co, zapraszam :)
Główną bohaterką książki jest Amber, którą poznajemy, gdy znajduje się w stanie śpiączki w szpitalu. Nie jest w stanie się poruszać, ani wyartykułować swoich domysłów. Jak się jednak okazuje, ma ona pełną świadomość tego, co dzieje się wokół niej. Nie wie jednak, jak to powiedzieć, ani dlaczego znalazła się w szpitalu. Poznajemy też jej dzieciństwo i okres sprzed wypadku. Nie wie jednak, czy to jej mąż do wszystkiego się przyczynił? 

I tutaj zaczyna się istna gra domysłów. Rodzą się one w głowach bohaterów, ale też czytelnik sam próbuje poskładać jakoś wszystko w całość. Trudno jednak znaleźć jakiś punkt startowy, moment zaczepienia, aby dojść do sedna. Trzeba dotrwać do finału, a ciekawość naprawdę tego nie ułatwia. Autorka świetnie prowadzi tę grę, zwodzi czytelnika. Dodatkowo przemieszczanie się w przestrzeni czasowej także odgrywa ważną rolę, choć też jest to mylące. Bo choć w jednej chwili coś wydaje się pewnikiem, za chwilę okazuje się mylącym błędem...


 


Książka "Czasami kłamię" skonstruowana jest tak, aby trzymać czytelnika w napięciu praktycznie od początku do samego końca. Domysły nie ułatwiają sprawy. To naprawdę dobrej jakości thriller psychologiczny, który polecam każdemu, kto nie lubi się nudzić czytając. Sami musicie zdecydować, w co uwierzyć, a co jedynie mylnie podpowiada Wam umysł. Będziecie zaskoczeni! Debiut Autorki uważam za bardzo udany. Polecam!

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu WAB, Grupie Wydawniczej Foksal


1 komentarz:

  1. Uwielbiam tego typu książki. Będę z niecierpliwością na nią czekać.
    Pozdrawiam.
    czytanestrony.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń