piątek, 23 czerwca 2017

Sylvia Day "W ogniu namiętności. Historie miłosne"

Coś gorącego na upalne letnie dni. 14 czerwca premierę miała najnowsza książka Sylvii Day "W ogniu namiętności. Historie miłosne". Ta jedna z najbardziej popularnych pisarek na świecie, tym razem ma dla nas zbiór czterech opowiadań o pragnieniach, fantazjach i żądzach, które ludzie pragną zaspokoić za wszelką cenę. Niektórzy myślą bowiem, że nie ma takich pragnień, których nie można zrealizować... Zapraszam!


Młoda wdowa Rachel pragnie na nowo ułożyć sobie życie. Jej wybór pada na Jacka, najlepszego przyjaciela jej nieżyjącego męża. Jack od dawna jest w niej zakochany, ale uważa, że ona zasługuje na kogoś lepszego. Jako członek elitarnej Grupy Operacji Specjalnych, Jack prowadzi niebezpieczne życie i w każdej chwili może zginąć, dlatego nie chce wciągać Rachel w związek, który przysporzy jej tylko cierpienia. jednak Rachel ma inny pogląd na tę sprawę i zupełnie inne plany wobec mężczyzny... - to tylko jedna z czterech miłosnych historii skąpanych w ogniu namiętności Sylvii Day.

Książka składa się z czterech historii, czterech gorących opowieści, w których główną rolę gra namiętność. Cztery kobiety: Rachel, Layla, Ana i Darcy, mimo odmiennych życiowych ścieżek, łączy jeden cel: wielka wszechogarniająca, dzika i bezpruderyjna miłość. Uważają one, że nie ma fantazji, której nie można zrealizować, ani rozkoszy, po którą nie można sięgnąć, nie ma też zasad, których nie można złamać. Są za to pragnienia, fantazje i żądze, które trzeba zaspokoić, nawet za wszelką cenę.
Historie te łączy także model męskich głównych bohaterów. Są oni bowiem bardzo seksowni, przystojni i należą do służb mundurowych. Trudno się więc dziwić, że każda z historii ocieka seksem, wystarczy spojrzeć na sylwetki głównych postaci.

Pisarstwo Sylvii Day charakteryzuje się tym, że fabuła, oraz myśli i działania bohaterów skupione są głównie na namiętności i seksie. Opowiadania te różnią się fabułą, ale wszystkie są mocno erotyczne. Choć inne są okoliczności, w jakich spotykają się bohaterowie, to ich spotkania są szczegółowo i pikantnie opisane za każdym razem.

Stylistyka autorki jak zawsze jest bardzo przyjemna, książkę czyta się szybko i jest ona na pewno wielką gratką dla czytelników lubiących literaturę erotyczną. Tutaj nie rozwija się romans, za to akcja trwa szybko, a wszystko dąży wyłącznie do spełnienia. Zdecydowanie rządzą tu hormony i namiętność. Nie mogę jednak powiedzieć, że antologia jest jakoś mocno powalająca. Owszem historie są ciekawe, ale nie aż tak oryginalne, żeby zatrzymać się przy nich na dłużej.Książkę polecam zwłaszcza fanom pisarstwa Sylvii Day, a jest ich naprawdę sporo, o czym świadczy fakt, że jej ponad dwadzieścia wydanych książek było wielokrotnie nagradzane oraz wydawane w ponad czterdziestu krajach. Jeśli macie ochotę na trochę banalne historie erotyczne, to dajcie się wciągnąć "W ogień namiętności..."

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Akurat


oraz grupie Business&Culture


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz