poniedziałek, 2 stycznia 2017

Ewa Seno "W ogień" BOOK TOUR

Po raz kolejny wzięłam udział w Book Tour organizowanym przez Literacki Świat Cyrysi. Tym razem dzięki niemu przeczytałam książkę Ewy Seno "W ogień". Jeśli jesteście ciekawi, czy mi się podobała, zapraszam :)Mówi się, że czasem przyjaźń jest ważniejsza niż wszystko inne, a zdarza się, że prowadzi do zatracenia. Emma i Em są nierozłączne już od przedszkola. Wydaje się, że nic nie jest w stanie ich rozdzielić, dopóki jedna z nich po śmierci swojego ojca nie jest zmuszona wyjechać z matką za ocean. W tym czasie drugą dosięga mocniejszy cios. Na co może zdecydować się przyjaciółka, gdy rozpacz ją ogarnia czarniejsza niż piekło? i czy dla pomszczenia przyjaciółki może podjąć współpracę z samym diabłem? Em się na to decyduje, a potem...wszystko się zmienia.

Fabuła książki wciąga już od pierwszych stron i sprawia, że czyta się rozdział za rozdziałem, zapewniając sobie moc niezapomnianych wrażeń. Na początku poznajemy nastoletnią Emily, która zamierza zemścić się na osobach odpowiedzialnych za tragiczną śmierć swojej najlepszej przyjaciółki. Nie jest jej jednak łatwo, ponieważ nie może liczyć na żadne wsparcie. Dopiero doprowadzona do ostateczności decyduje się, żeby zawrzeć pakt z szatanem. Tylko, czy taka decyzja okaże się dla niej dobra?

Emily jest bohaterką niezwykle barwną i dobrze wykreowaną. Posiada mocny charakter, a do tego odznacza się też wyjątkową empatią, wewnętrzną siłą oraz konsekwencją i zdecydowaniem w działaniu. Owszem, czasem jak każdy człowiek miewa chwile zwątpienia, stresu i frustracji. Czasem może zbyt pochopnie podchodzi do pewnych decyzji, ale trudno też wymagać od niej dojrzałości i wielkich przemyśleń. Dobrze wykreowane są też postaci Michaela i Luke, czyli diabła i anioła. Obaj są znakomicie nakreśleni; w specyficzny sposób, ale wiarygodnie pokazują swoje prawdziwe oblicze, choć ulegają typowym ludzkim słabościom. Ciekawie poprowadzony jest wątek romantyczny, dość typowo dla gatunku paranormal romance. Musicie sami się przekonać, czy diabeł umie kochać?Książka jest pełna przeróżnych emocji. Przede wszystkim dominuje tutaj: rozpacz, bezradność, złość, pragnienie zemsty. Możemy poczuć żądzę krwi, która kipi w bohaterce. Wymierzenie kary za śmierć przyjaciółki jest niczym misja dla Emily. Im bliżej zakończenia, tym więcej nieoczekiwanych przygód i nieustanie rosnącej adrenaliny. Osoby, które sięgają po książki z tego gatunku nie będą się nudziły. Ja jednak wolę tradycyjne obyczajówki :)

Dziękuję, że po raz kolejny mogłam wziąć udział w Book Tour :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz