wtorek, 11 października 2016

Laurelin Paige "Uwolnij mnie"

Mam dzisiaj dla Was kolejną świetną powieść Laurelin Paige otwierającą serię "Połączeni". "Uwolnij mnie" to książka nie tylko o układach i łamaniu zasad, ale też pokazująca, jak bardzo zmienia nas bliskość drugiej osoby, nawet takiej, z którą nie chcemy mieć nic wspólnego. Zapraszam :)Układ zazwyczaj ma proste zasady, których obie strony powinny się trzymać. Mają mniej lub bardziej restrykcyjne założenia, których trzeba przestrzegać, aby dotrzymać warunków układu. Jeśli są to relacje biznesowe, być może nie jest to trudne, ale co w przypadku, gdy jest to relacja seksualna, a z czasem dołączają do niej emocje i uczucia. Trudno wtedy nie łamać zasad, zwłaszcza, jeśli jest to obustronne. Przekonali się o tym Gwen i JC.

Gwen to dziewczyna, której życie nie rozpieszcza. Jej matka umarła wcześnie, natomiast ojciec z łatwością wyładowywał na niej i rodzeństwie swoje złe emocje i frustracje. Wydawało się, że kiedy trafił za kratki, koszmar się skończy, jednak wraca z podwójną siłą po 10 latach w dorosłe życie Gwen, Normy i Bena. Dzięki staraniom Normy ich życia wygląda w miar normalnie. Gwen osiągnęła sukces zawodowy - zarządza jednym z najpopularniejszych klubów nocnych w Nowym Jorku, jest singielką, jednak łapie się na tym, że najlepiej czuje się w sytuacjach, które może kontrolować. 

Wszystko się zmienia, kiedy poznaje tajemniczego JC. Mimo, że zupełnie się nie znają, on za punkt honoru stawia sobie, aby zburzyć mur, którym Gwen otacza się na co dzień. chce jej dać wolność i nieograniczoną ilość rozkoszy. Aby to osiągnąć mężczyzna proponuje jej układ, który tylko z pozoru wydaje się jasny...

Ten układ chyba nie miał prawa się udać. Zarówno Gwen, jak i JC czuli iskrzenie między nimi i z czasem wiedzieli, że to nie jest tylko układ, tylko seks. Owszem JC próbował się wycofywać, ale czy można uciec przed tym, co czuje serce? Kolejne łamane zasady coraz bardziej ich do siebie zbliżały, jednak na drodze do prawdziwego związku staną tajemnice JC z przeszłości i jego życia poza Nowym Jorkiem... 

Oczywiście ważny jest też wątek przemocy, która po latach wraca do rodzeństwa ze zdwojoną siłą, bo kiedy wydaje się, że dzieci są już dorosłymi, to okazuje się, że wobec ojca zawsze będą czuły się skulone i zranione. To ważny wątek, który też świetnie jest poprowadzony w powieści i ciekawa jestem, jak się potoczy w kolejnej części. 


Książka jest bardzo interesująca, fabuła ciekawa, akcja nie zatrzymuje się nawet na chwilę, a zakończenie nie tylko pozwala zrozumieć zachowanie bohaterów, ale i buduje napięcie, aby zachęcić czytelnika, by sięgnąć po kolejną część serii. Erotyka jak zawsze u Paige, wysmakowana, niewulgarna, a mimo to ujęta w sposób romantyczny. Ja zdecydowanie czekam na kolejną część! 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu 


1 komentarz:

  1. Dałam się namówić na kupno tej książki Panu w księgarni, i jakoś tak nie mogłam się do niej zabrać, ale... Twój opis brzmi bardzo przekonująco i jak tylko skończę "Pieśń Dawida", myślę że sięgnę właśnie po "Uwolnij mnie".

    OdpowiedzUsuń