niedziela, 30 października 2016

Elle Kennedy "Błąd" BOOK TOUR

Po raz kolejny wzięłam udział w akcji organizowanej przez Krysię z bloga Literacki Świat Cyrysi. Tym razem był to Book Tour z książką "Błąd" Elle Kennedy. Jak zawsze, Krysia zaproponowała nam-blogerom książkę wartą uwagi, wzbogacającą nasze czytelnicze doświadczenia i zaspokajającą nasze czytelnicze potrzeby. Tak, zdecydowanie ta książka zdała te egzaminy na piątkę z plusem. Przekonajcie się dlaczego, zapraszam.


"Błąd" to kolejna powieść młodzieżowa Elle Kennedy, z którą mam do czynienia i po raz kolejny mnie zaczarowała. Historia młodych dorosłych pokazana jest niezwykle autentycznie, nie umniejszając wad bohaterów, ani nie powiększając ich zalet, pokazuje prawdziwe życie uczuciowe studentów, ich zwyczaje i życie w kampusach akademickich. 

John Logan jest chłopakiem beznadziejnie zakochanym w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. I choć może mieć każdą dziewczynę, żadna nie zostaje u jego boku na dłużej. Najprostszym zapomnieniem wydaje się spontaniczny seks i sporo alkoholu. Do czasu, kiedy  John przypadkowo spotyka Grace. Mimo, że nie chce mieć z nią wspólnego nic więcej, to ciągle jakoś do niej wraca, choć popełnia błąd za błędem... Dopiero, kiedy Grace znika, chłopak postanawia udowodnić, że nie zasługuje na to, by go skreślić...

Początkowo, kiedy poznajemy Grace, jest zawstydzoną dziewczyną, marzącą o fajnym związku, seksie i prawdziwym studenckim życiu. Ciągle jednak nie potrafi się otworzyć na innych. Kiedy poznaje Logana, robi sobie tylko złudne nadzieje, a on nie pozostawia złudzeń. Dlatego, kiedy wraca po przerwie wakacyjnej na uniwersytet, nie jest już tą samą dziewczyną. Jest odważniejsza i na pewno nie naiwna. Przekonuje się o tym właśnie Logan, któremu wydaje się, że to Grace będzie za nim biegać. Zmienia jednak zdanie, kiedy okazuje się, że musi się postarać o jej względy i dać z siebie trochę więcej niż zakładał. 

Historia campusowa jest naprawdę ciekawa, pełna humoru i prawdy o życiu amerykańskich studentów. Bohaterowie są bardzo autentyczni, ich zachowania świetnie prowadzą akcję i są wyważone na tyle, że nie odczuwa się irytacji podczas czytania. Bohaterów da się lubić! Poruszone są także poważne tematy, takie jak alkoholizm rodziców. No i nie brakuje oczywiście scen intymnych, które nie są wulgarne, ale pełne namiętności i magnetycznych wibracji między młodymi. 

Jeśli macie ochotę na młodzieżową historię, opisującą studenckie życie, które nie jest wolne od błędów i pomyłek, ale do tego jest imprezowe, zabawne i radosne, to ta powieść jest właśnie dla Was. W końcu każdy z nas popełnił w życiu jakieś błędy, a na pewno było tak w młodości :) Polecam!


Dziękuję za możliwość uczestnictwa w Book Tour :)
Regulamin Book Tour znajduje się tu.

1 komentarz:

  1. Dziękuję za udział w mojej zabawie. Cieszę się, że książka przypadła Ci do gustu.

    OdpowiedzUsuń