poniedziałek, 26 września 2016

Adam Brookes "Wojny szpiegów"

Dzisiaj mam coś specjalnego dla wielbicieli thrillerów szpiegowskich. Już 28.09.2016 roku, swoją premierę będzie miała powieść Adama Brookesa, autora nominowanej do prestiżowych nagród debiutanckiej powieści "Noc ślepowrotna", a mowa o książce "Wojny szpiegów", która ukaże się nakładem Wydawnictwa MUZA. Zapraszam do krótkiej recenzji :)
Philip Mangan, dziennikarz związany z brytyjskim wywiadem, zostaje zdemaskowany. Z obawy o własne życie ukrywa się przed chińskimi służbami specjalnymi w Afryce Wschodniej. Zdaje sobie sprawę z tego, że utknął w martwym punkcie, a do tego może się pożegnać ze swoją karierą. Pewnego dnia Mangan staje się naocznym świadkiem zamachu terrorystycznego. W środku nocy kontaktuje się z nim tajemniczy Chińczyk, który chce mu przekazać informacje na temat sprawców. Mangan znowu ląduje w oku cyklonu. W tym samym czasie w deszczowym Hongkongu dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest niezwykle ważny współpracownik MI6, który ginie zaledwie kilkanaście minut po spotkaniu ze swoją agentką, Trish Patterson. Sprawy przybierają nieoczekiwany i niebezpieczny obrót. Mangan i Patterson staną się narzędziami w rękach nieobliczalnego zła, pod warunkiem, że uda im się przeżyć..."Wojny szpiegów" to trzymający w napięciu thriller szpiegowski, w którym fabuła budowana jest z zachowaniem niezwykłej precyzji i z dbałością o detale. Adam Brookes ujawnia kulisy pracy ludzi związanych z wywiadem. Autor szczegółowo przedstawia również polityczno-społeczne tło wydarzeń, starając się wyjść poza perspektywę europocentryczną. Dodatkowo niejednoznaczne zakończenie  rozbudza apetyt na dalszy ciąg przygód Philipa Mangana i Trish Patterson.

To książka głównie dla wszystkich wielbicieli nieoczywistych historii z wartką akcją i niecodziennym tłem zdarzeń. Polecam!


Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu MUZA :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz