piątek, 5 sierpnia 2016

Elle Kennedy "Układ"

Na okładce napisano, że jest to jedna z najchętniej czytanych powieści 2015 roku przez użytkowniczki największego portalu literackiego Goodreads. Zupełnie mnie to nie dziwi, ponieważ historia Hannah i Garretta jest interesująca, wciągająca i bardzo namiętna. To świetna powieść z gatunku New Adult, którą czyta się szybko i zachłannie, jakby to mogło przyspieszyć cokolwiek ;)
Zapraszam do krótkiej recenzji :)Studentka Hannah, zmagająca się z trudnym bagażem doświadczeń dotyczącym życia seksualnego, próbuje w końcu znaleźć dla siebie kogoś odpowiedniego. Kiedy Justin wzbudza jej zainteresowanie, okazuje się, że jej pewność siebie bardzo maleje, a żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała zainteresować go swoją osobą. Chcąc osiągnąć ten cel, jest gotowa pójść na pewien układ z hokejowym lowelasem. W zamian za udzielenie korepetycji nieznośnemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, zgadza się na fałszywą randkę. 

Garrett z kolei od zawsze marzył o zawodowej karierze hokejowej, ale gdy średnia jego ocen na studiach gwałtownie spada, grozi mu katastrofa. Decyduje się pomóc pewnej brunetce, która chce wzbudzić zazdrość w innym chłopaku. Ona w zamian ma mu pomóc w nauce. Jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i hokeista szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. I choć nie zakładał, że będzie miał stałą dziewczynę, musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna jej marzeń wygląda dokładnie jak on...Historia Hannah i Garretta być może wygląda jak wiele innych. Ale niestety, nie jest taka prosta,jakby się mogło wydawać. Sytuacja się zmienia, kiedy młodzi poznają swoje tajemnice, a w dodatku ktoś trzeci staje między nimi. Trudno im wybrać, czy ważniejszy jest związek, czy spełnianie marzeń i czy ważniejsi są oni, czy dobro drugiej osoby. Jeśli chcecie przekonać się, jak wybrali, przeczytajcie, na pewno będzie to mile spędzony czas.

Nie sposób nie polubić bohaterów, którzy mają optymistyczne podejście do wielu spraw, są otwarci na drugą osobę i nie spinają się, kiedy coś jest nie tak. Ich rozmowy wywołują uśmiech na twarzy czytelnika, świetnie się rozumieją, a ich związek trochę opiera się na zasadzie "kto się czubi ten się lubi". 

Książka napisana jest świetnym stylem. Jak to w literaturze amerykańskiej bywa, styl pisarki jest lekki, frywolny, język, często bardzo dosłowny, młodzieżowy i bardzo przystępny. Z niecierpliwością czekam na kolejną część przygód Wellsy i Garretta. Polecam! :)


Wydawnictwo ZYSK i S-KA

3 komentarze:

 1. Czytałam :) Wspominam dobrze, ale bez większych fajerwerków:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna powieść. Wspominam ją bardzo entuzjastycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem kolejnej części, na którą czekam w ramach Book Tour organizowanego u Ciebie :)

   Usuń