piątek, 13 maja 2016

Mia Sheridan "Stinger. Żądło namiętności"

Moje pierwsze spotkanie z Mią Sheridan było niezapomniane, dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po inne powieści tej autorki, a mogłam to uczynić dzięki Wydawnictwu Helion Septem :) Na pierwszy ogień przeczytałam "Stinger. Żądło namiętności".Grace Hamilton jest studentką prawa, która zaplanowała już swoje życie. Snując plany, marzy o wielkiej karierze zawodowej, ale też o miłości, mężczyznach i tym jedynym, który ma zostać jej mężem. Sprecyzowała także plany o potomstwie, chciałaby mieć dwoje dzieci, najlepiej chłopca i dziewczynkę. 
Drugi z bohaterów to Carson Stinger - aktor z branży erotycznej, który nie żyje raczej według jakichś założeń, czy planów. Początkowo nie sprawia dobrego wrażenie, ale powoli, z każdą stroną się to zmienia. 

Kiedy Grace i Carson spotykają się w Las Vegas na Międzynarodowym Zjeździe Studentów Prawa, dochodzi między nimi do kilku niezobowiązujących spotkań. Sporo ze sobą rozmawiają, czują między sobą "chemię", dobrze czują się w swoim towarzystwie. Nikt jednak nie dałby im szans na dłuższy związek, ponieważ tak się różnili, że to po prostu nie mogłoby się udać. Inne poglądy na życie, na świat, dążenie do realizacji swoich celów przez Grace i życie z dnia na dzień Carsona wydaje się dyskwalifikować ich relację jako zalążek stałego związku. Oboje zdają sobie sprawę, że to tylko chwilowe uniesienia. Wszystko jednak się zmienia, kiedy ponownie się spotykają. Okazuje się, że ich życie się zmieniło, a priorytety uległy zmianie... Jak w takiej sytuacji potoczą się ich losy?Po raz kolejny jestem pod zupełnym urokiem książki Mii Sheridan. Choć powieść zapowiada się na mocno erotyczną, początkowo rzeczywiście bucha namiętnością i sporą ilością scen łóżkowych, w rzeczywistości jest bardzo wysmakowana, sceny seksualne są opisane w sposób niewulgarny, ale przyjemny, często gorący i ognisty. 

Sylwetka Carsona jest wielopoziomowa, fascynująca, pociągająca. Kontrast postaci, które mają tak różne zawody jak prawnik i aktor porno z pewnością intryguje. Podwójna narracja pozwala poznać nam myśli i rozterki obojga bohaterów

Taką literaturę my kobiety lubimy najbardziej! 


Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Helion Septem :)

3 komentarze:

 1. Książka zrobiła na mnie wrażenie. Spodziewałam sie typowej powieści erotycznej,a tu taka niespodzianka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę książkę w planach, mam nadzieje, że wzbudzi we mnie wiele emocji. Już zdążyłam poznać styl tej autorki i wiem, że kobieta potrafi pisać.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie chcę przeczytać tę książkę ;) Jedna książka tej autorki już czeka na swoją kolej! :)

  OdpowiedzUsuń