środa, 20 kwietnia 2016

Przedpremierowo! Federico Moccia "Tylko ty"


Już 27 kwietnia na rynku wydawniczym pojawi się najnowsza powieść Federico Moccia "Tylko ty". To wzruszająca opowieść o tym, ile mężczyzna jest w stanie zrobić, aby znowu mieć w ramionach ukochaną i pokazać jej, że to własnie ona jest tą jedyną, która się liczy. Nieważne są nawet przemierzone kilometry i perypetie, które przytrafiły się w międzyczasie. Najważniejsza jest tylko miłość!

Akcja powieści rozgrywa się w Polsce. Do Warszawy przylatują dwaj Włosi. Skłonny do wzruszeń i bujania w obłokach Nicco, oraz jego niesfornym przyjaciel, Gruby. Nicco uświadomił sobie, że poprzedni związek już dawno powinien być zakończony, a w jego sercu pojawiła się nowa miłość. Dlatego Włosi postanawiają odnaleźć Anię, dziewczynę poznaną w Rzymie,w której zakochał się Nicco. Niestety, posiadany przez nich adres okazuje się nieprawdziwy. Serce działa jednak jak magnes: szczęśliwie natrafiają na wielki baner reklamowy z Anią w roli modelki. Nicco dowiaduje się, że jego ukochana jest w Polsce bardzo popularna. Jej agentką okazuje się przebojowa Klaudia, dla której Gruby od razu traci głowę. Klaudia ma akurat wyruszać w interesach do Krakowa, gdzie mieszka Anna. Po historii usłyszanej od facetów, postanawia im pomóc. Zabiera ich ze sobą, postanawiając pomóc przeznaczeniu. Wspólnie aranżują przypadkowe spotkanie z Anią – tylko czy między nią a Nicco na pewno wszystko potoczy się szczęśliwie? 

„Tylko ty” to nie tylko romantyczna historia o tęsknocie, która popycha do bohaterskich działań, ale to powieść, która w fascynujący sposób ukazuje zagraniczny punkt widzenia na polskie realia. Samo zaś życie wewnętrzne głównego bohatera przedstawił Moccia z ogromną plastycznością; świat jego pragnień, snów i wspomnień staje przed oczami czytelnikami jak żywy. Nicco i Gruby prowadzą rozmowy o odwiecznych prawach miłości i odrzucenia, a zarazem sprawdzają statusy na Facebooku i konta na Instagramie swoich byłych dziewczyn oraz rozprawiają o ulubionych filmach, programie X-Factor, Lady Gadze i zespole Coldplay. Wspominają też oglądane przez siebie filmy. Silna więź z rodziną również jest bardzo zauważalna.

Książka podobała mi się. Pokazuje, jak wiele jest w stanie zrobić człowiek, kiedy poukłada sobie w głowie pewne sprawy i zrozumie, czego naprawdę pragnie. Jest gotowy, żeby to osiągnąć za wszelką cenę. Dla mnie Nicco był może zbyt mało męski, ale to mój indywidualny punkt widzenia ;) 


Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Muza  :)
1 komentarz:

  1. Mnie osobiście ta książka nie porwała. Spodziewałam się po niej czegoś więcej.

    Pozdrawiam,
    Czytaninka

    OdpowiedzUsuń