sobota, 26 grudnia 2015

Richard Paul Evans "Obietnica pod jemiołą"

Już prawie po Świętach, jednak jeśli ktoś chce na dłużej zatrzymać klimat świąteczny, warto sięgnąć po jedną z książek z bożonarodzeniową nutką, a tych na rynku nie brakuje. Ja przeczytałam powieść Richarda Paula Evansa i nie żałuję.
Obietnica złożona pod jemiołą, wcale nie jest obietnicą, a umową spisaną przez dwoje ludzi nieco poturbowanych przez los. Elise, to rozwódka, która w przeszłości przeżyła ogromną tragedię. Nicholas, to samotny mężczyzna, który "swoje" też już przeszedł. Postanawia więc na czas przedświąteczny zawrzeć z Elise umowę, która zapewni im obojgu wzajemne towarzystwo, trochę rozrywki, a dla Elise będzie czasem, by zwiedzić świąteczny Nowy Jork. 
To lekko napisana powieść, w której rodzą się przyjaźń i miłość, rozpoznawane są szczerość i prawdziwość uczuć i intencji niektórych bohaterów. To opowieść aktualna nie tylko w czasie Świąt.
Czy zdarzenia z przeszłości będą miały wpływ na relację tych dwojga? I czy obietnica zakończy się we Wigilię pod jemiołą? Przekonajcie się sami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz